Prašivka a Chloumek - zdánlivě obyčejná místa

Datum: 30. 3. 2023

Jan Skořepa, syn rodáka z Habřiny pana Vlastimila Skořepy jun., natočil maturitní dokumentární film: Prašivka a Chloumek - zdánlivě obyčejná místa.

V dokumentu jsou použity materiály Spolku, resp. zdroje, ze kterých Spolek čerpal. Střih filmu se dokončoval ještě před referendem, tak závěr odpovídá jisté nejistotě v té chvíli.

Film je třeba posuzovat jako středoškolskou práci a nemá konkurovat profesionálním dokumentům, doufáme však, že i tak bude mít své diváky a že pomůže lidem poznat historii okolí Habřiny.  První ohlasy jsou příznivé a splňují cíl.

Celkem má dokument délku 24 minut a jsou zakoupená práva na použitou hudbu, lze ho tedy použít prakticky všude, krom televizního vysílání. Tedy například na všech známých sociálních sítích a je možné ho šířit.

Ke shlédnutí v HD kvalitě je tedy na kanálu YouTube, na odkazu: https://www.youtube.com/watch?v=oMbL0_PFrOQ

Příjemné sledování přeje Spolek na obnovu kostela sv. Václava na Chloumku.