Den otevřených dveří na Chloumku

Datum: 29. 12. 2022

Spolek pro obnovu kostela sv. Václava na Chloumku uspořádal před blížícím se referendem, které má rozhodnout zda obec podpoří záměr Spolku o revitalizaci území, opravu historických budov zvonice, domu hrobníka, starého hřbitova, opěrných zdí a kostela a nového hřbitova, včetně umístění „landartového“ prvku – zapuštěného rondelu, ve spolupráci se zastupitelstvem obce Habřina den otevřených dveří na Chloumku, jehož cílem bylo umožnit všem občanům se seznámit s faktickým stavem nemovitostí a kulturní památky. Na tuto akci se bohužel nedostavil nikdo z té skupiny občanů, kteří mají výhrady k projektu. Absentovali i na následující diskusi v místním pohostinství, které vedl za Spolek Dr. Martin Klimpl a hostem byl autor projektu arch. Ing. Krejčík. V rámci diskuse se mohli občané Habřiny seznámit i s výstavou, kterou projekt prezentuje a která již byla umístěna v Poslanecké sněmovně ČR, Krajském úřadě v Hradci Králové a Informačním centru Královehradeckého kraje.